Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Pieniądze z totolotka na boiska

Cztery inwestycje w mieście Łomża i po jednej z gmin Łomża i Piątnica znalazło się w „Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego”. Jego celem jest dofinansowanie inwestycji polegających na budowie, przebudowie lub remoncie obiektów sportowych. Pieniądze na dotacje – do ok. 1/3 wartości inwestycji – pochodzą z zysków z totolotka.

- Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, iż limit dla Województwa Podlaskiego na 2016 r. wynosi 7 232,7 tys. zł – mówił Bogdan Dyjuk członek zarządu województwa radnym sejmiku przed podjęciem uchwały o przyjęciu programu. - Zobowiązania wynikające z tytułu zawartych umów na dofinansowanie w latach poprzednich wynoszą ogółem 2 265,3 tys. zł.  To kwota na dokończenie już rozpoczętych inwestycji. Na nowe, tegoroczne inwestycje pozostaje prawie 5 mln zł. Wszystkie samorządy, które zwróciły się z wnioskiem o dofinansowanie zostały ujęte w liście bieżącej lub na liście rezerwowej – dodawał. 

Na listach są także inwestycje z Łomży i regionu. Jeszcze w tym roku ukończone mają być budowa boiska wielofunkcyjnego oraz kortu tenisowego przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Przyznane dofinansowanie opiewa na kwotę 270 tys. zł, a wartość inwestycji to ok. 760 tys. zł. 
Także w tym roku powstanie boisko wielofunkcyjne i ciągi pieszo-jezdne przy Szkole Podstawowej nr 10 i Publicznym Gimnazjum nr 2. Koszt to 366,5 tys. zł, a przyznane wsparcie 102 tys. zł.
Przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży powstanie boisko oraz skocznia wzwyż. Z WPRBS miasto w ciągu dwóch lat ma otrzymać 240 tys. zł, ale jak zapowiada ratusz inwestycja warta ok. 620 tys. zł zakończyć się ma jeszcze w wakacje.
Także na dwa lata rozpisane jest 230 tys. zł. dofinansowania do modernizacji sal gimnastycznych przy Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 4. Łącznie inwestycje miasto oszacowało na 735 tys. zł. 

Również okoliczne gminy – Łomża i Piątnica znalazły się wśród samorządów, które otrzymają wsparcie na obiekty sportowe. Gmina Łomża w tym i w przyszłym roku ma otrzymać w sumie 170 tys. zł na budowę boisk sportowych oraz siłowni zewnętrznych w Zawadach, Starej Łomży, Czaplicach, Boguszycach, Grzymałach Szczepankowie i Puchałach.
Wsparcie przyznane gminie Piątnica jest znacznie wyższe 350 tys. zł w tym roku i 245 tys. zł w przyszłym roku, a pieniądze mają pójść na budowę boiska sportowego przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Piątnicy. Wartość całej inwestycji opiewa na blisko 2 miliony złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę