środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

Skansen Kurpiowski Nowogrodzie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty przybliżające obrzędowość doroczną i rodzinną na terenie Kurpiowskiej Puszczy Zielonej (tematyczne), rzemiosło i rękodzieło ludowe oraz tradycyjne gry i zabawy zręcznościowe. Zainteresowani proszeni są o kontakt z panią Urszulą Kuczyńską, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, tel. 86 217 55 62 , e-mail: skansenkurpiowski@op.pl

Tematy warsztatów:

1.OBRZĘDOWOŚĆ DOROCZNA KURPIOWSKIEJ PUSZCZY ZIELONEJ

2.OBRZĘDOWOŚĆ RODZINNA KURPIOWSKIEJ PUSZCZY ZIELONEJ

Warsztaty dla młodzieży licealnej, z wykorzystaniem muzealiów, w terminie: od kwietnia do listopada, czas trwania: 1 godzina, cena: 80 zł/grupa, liczba uczestników: do 40 osób.

3. RZEMIOSŁO I RĘKODZIEŁO LUDOWE

Zajęcia skierowane do każdego kto chce pod okiem fachowców poznać tajniki zapomnianych rzemiosł. Warsztaty dotyczą garncarstwa, plecionkarstwa i kowalstwa oraz wyrobu wycinanek i kwiatów papierowych. Uczestnicy w małych grupach pracują bezpośrednio z twórcą ludowym. Warsztaty trwają około godziny zegarowej, a ich efektem są samodzielnie wykonane wyroby rękodzieła ludowego, takie jak wycinanka, koszyk czy gliniany garnek.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej, w terminie: od maja do października, czas trwania: 1 godzina, cena: 240 zł/grupa, liczba uczestników: do 20 osób.

4. TRADYCYJNE GRY I ZABAWY ZRĘCZNOŚCIOWE

Najlepiej poznaje się kulturę danego regionu poprzez zabawę. W dobie powszechnej komputeryzacji, kiedy młodzi ludzie spędzają długie godziny przed komputerami, proponujemy trochę ruchu podczas tradycyjnych gier i zabaw zręcznościowych. Mają one na celu pobudzenie aktywności fizycznej i manualnej dzieci, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Proponujemy biegi w workach, rzucanie do celu oraz przeciąganie liny, lub „wyścigi chusteczek”. Wszystkie gry zostały opracowane na podstawie książek Adama Chętnika opublikowanych w okresie międzywojennym.

Warsztaty dla dzieci nauczania początkowego, w terminie: od maja do października, czas trwania: 1 godzina, cena: 60 zł/grupa, liczba uczestników: do 20 osób.

 

 

 

 

Grzegorz Gwizdon
wt, 26 kwietnia 2016 14:30
Data ostatniej edycji: wt, 26 kwietnia 2016 16:21:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0