Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

ANDRZEJ STRUMIŁŁO - CITY malarstwo, rzeźba, fotografia

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza od 19 maja do 10 czerwca 2005 roku na wystawę malarstwa, fotografii i rzeźby Andrzeja Strumiłły zatytułowaną “City”.Organizację ekspozycji wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Andrzej Strumiłło jest wybitnym artystą plastykiem od wielu lat zamieszkałym na Suwalszczyźnie. Urodził się w 1928 roku w Wilnie, po wojnie ukończył PWSSP w Łodzi oraz ASP w Krakowie, z wykształcenia jest artystą malarzem i grafikiem, ale zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: fotografią, rysunkiem, ilustracją książkową, wystawiennictwem, scenografią, pisze książki o przyrodzie i kulturze, wydaje wiersze. Jego twórczość malarska bogata jest w tematy inspirowane Starym i Nowym Testamentem oraz kulturą i religią wielu krajów. Jest artystą o niezwykłej wyobraźni, w którego pracach pojawiają się różnorodne wątki: od poetycko-metaforycznych po abstrakcje, a wszystkie nasycone są głębokim przesłaniem egzystencjalnym.

Andrzej Strumiłło prezentuje swoją twórczość w Łomży po raz czwarty. Wcześniej pokazywał , ilustracje książkowe (1990 r.), zestaw fotografii pt. “Archiwum”oraz obrazy z cyklu “Psalmy” (1992 r.).Obecna wystawa nosi tytuł “City”. Jest to cykl malarsko-fotograficzno-rzeźbiarski inspirowany architekturą Nowego Jorku. Ekspozycja ma charakter instalacji plastycznej. “City” – jak pisze sam artysta - “ to próba określenia relacji pomiędzy ładem a chaosem, kanonem a przypadkiem, wartością wybraną a koniecznością, pomiędzy ideałem a wynikiem osiągalnym, pomiędzy całością a częścią, pomiędzy chłodem kamienia a gestem żywej ręki, zawartym w fakturze obrazu, pomiędzy wieloma innymi przeciwieństwami, pomiędzy życiem a śmiercią w końcu.“

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę