Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grypa odpuszcza. Mniej osób w przychodniach

Coraz mniej zachorowań na grypę i choroby grypopochodne w województwie podlaskim. Jak mówi kierownik zakładu epidemiologi wojewódzkiego Sanepidu Lucyna Jadaluk, sezon grypowy powoli dobiega końca i specjaliści obserwują spadek zachorowań. W ubiegłym tygodniu lekarze przyjęli ponad 5 tysięcy chorych. To o 2 tysiące mniej niż na początku miesiąca.

Jak zaznaczają specjaliści, sezon grypowy w Polsce trwa od września do kwietnia, ale rodzice i osoby starsze już powinni myśleć o kolejnym sezonie.
- Aby zminimalizować ryzyko zachorowania, powinniśmy się zaszczepić - przekonuje Lucyna Jadaluk. Jej zdaniem najlepiej zaszczepić się we wrześniu, ale każdy moment jest dobry. Warto dodać, że szczepienie nie wyklucza całkowicie choroby, ale może załagodzić jej objawy. Jak podkreśla Lucyna Jadaluk, zaszczepić powinniśmy przede wszystkim dzieci i osoby starsze.

Jak informują pracownicy Sanepidu, od początku 2016 roku lekarze w całym regionie odnotowali w sumie ponad 54 tysiące zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopochodne. Epidemiolodzy potwierdzili w sumie 22 przypadki grypy A/H1N1, nazywanej też świńską. Dotychczas do szpitali trafiło 7 pacjentów, 5 zmarło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę