Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Czujki tlenku węgla uratowały mieszkańców domu jednorodzinnego

Apele strażaków przynoszą efekty. Dzięki czujnikowi tlenku węgla lokatorzy domu jednorodzinnego w Łomży uniknęli zatrucia czadem. Trujący gaz zaczął wydobywać się kilkanaście minut po północy ze środy na czwartek (10/11.02). Lokatorów obudził głośny alarm czujki. Wszyscy natychmiast opuścili dom i wezwali straż pożarną. Ta, stwierdziła obecność tlenku węgla w powietrzu.


Przy piecu było go prawie dwukrotnie więcej niż wynosi graniczna zawartość dla pomieszczeń mieszkalnych. Niebezpieczny, silnie toksyczny gaz wydobywał się prawdopodobnie z nieszczelnego komina. Po wygaszeniu pieca i przewietrzeniu pomieszczeń ponowne pomiary nie wykazały już obecności trującej substancji i rodzina mogła wrócić do domu.

Strażacy zachęcają do montażu w domach czujek dymu i tlenku węgla. To niewielka inwestycja ale bardzo zwiększająca nasze bezpieczeństwo. (ag/wsz)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę