Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dopalacze wciąż niebezpieczne

Dopalacze mogą zabić nawet po jednym zażyciu - przypominają policjanci. I przestrzegają przed eksperymentowaniem z używkami. Jak mówi Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łomży, nigdy nie wiadomo, jakie substancje chemiczne są w dopalaczach. Mogą wywoływać napady agresji lub panikę. Czasami są tam narkotyki, a badania wykazały również rozpuszczalniki.

Dlatego, jak przypomina Piotr Cymek, nawet jedna dawka może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Niektóre mają tak duże stężenie, że jedno zażycie wystarczy, by się uzależnić. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łomży w 2015 roku nałożyli cztery kary na sprzedawców dopalaczy. Do budżetu państwa z tego tytułu wpłynie blisko 400 tysięcy złotych.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę