Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski drugi raz zmienił cennik śmieci na wysypisku w Czartorii

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał drugie już w grudniu zarządzenie ustalające nowy cennik opłat za przyjęcie śmieci przez Zakład Gospodarowania Odpadami na wysypisku w Czartorii. Zgodnie z tym z ubiegłego tygodnia cena za „niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne” miała wzrosnąć aż o 56%, a za segregowane: papier, szkło, czy materiały z budowy i remontów budynków ok. 17%. Wczoraj prezydent zmienił te ceny. Nowe zarządzenie zakłada, że ceny odpadów zmieszanych i segregowanych wzrosną o 20%.

Na razie nie wiadomo dlaczego prezydent Chrzanowski zmienił zarządzenie znacząco ograniczając podwyżkę cen na wysypisku w Czartorii. Jeszcze w ubiegłym tygodniu zapewniał, że wysoka podwyżka opłat jest konieczna, że została dobrze skalkulowana przez prezesa ZGO i że wyliczenia zostały sprawdzone i potwierdzone przez miejskich urzędników. Teraz nieoczekiwanie zmienił cennik ograniczając skalę podwyżki.
Dodajmy, że podwyżka cen na wysypisku w Czartorii wymusza podwyżki opłat za śmieci w Łomży i na terenie kilkunastu okolicznych gmin wywożących śmieci do zakładu w Czartorii, który jest  tzw. Rejonową Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
W tej sprawie dziś w Kolnie ma dojść do spotkania prezydenta Łomży z wójtami i burmistrzami gmin dostarczającymi śmieci do Czartorii. Spotkanie to zostało zwołane po protestach i żądaniach samorządowców oburzonych działaniami prezydenta Łomży, który wprowadził podwyżki bez zapowiedzi i konsultacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę