piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski drugi raz zmienił cennik śmieci na wysypisku w Czartorii

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał drugie już w grudniu zarządzenie ustalające nowy cennik opłat za przyjęcie śmieci przez Zakład Gospodarowania Odpadami na wysypisku w Czartorii. Zgodnie z tym z ubiegłego tygodnia cena za „niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne” miała wzrosnąć aż o 56%, a za segregowane: papier, szkło, czy materiały z budowy i remontów budynków ok. 17%. Wczoraj prezydent zmienił te ceny. Nowe zarządzenie zakłada, że ceny odpadów zmieszanych i segregowanych wzrosną o 20%.

Na razie nie wiadomo dlaczego prezydent Chrzanowski zmienił zarządzenie znacząco ograniczając podwyżkę cen na wysypisku w Czartorii. Jeszcze w ubiegłym tygodniu zapewniał, że wysoka podwyżka opłat jest konieczna, że została dobrze skalkulowana przez prezesa ZGO i że wyliczenia zostały sprawdzone i potwierdzone przez miejskich urzędników. Teraz nieoczekiwanie zmienił cennik ograniczając skalę podwyżki.
Dodajmy, że podwyżka cen na wysypisku w Czartorii wymusza podwyżki opłat za śmieci w Łomży i na terenie kilkunastu okolicznych gmin wywożących śmieci do zakładu w Czartorii, który jest  tzw. Rejonową Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
W tej sprawie dziś w Kolnie ma dojść do spotkania prezydenta Łomży z wójtami i burmistrzami gmin dostarczającymi śmieci do Czartorii. Spotkanie to zostało zwołane po protestach i żądaniach samorządowców oburzonych działaniami prezydenta Łomży, który wprowadził podwyżki bez zapowiedzi i konsultacji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0