niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@

Sylwia Wierzbowska - ceramika artystyczna

DSC01685-pocztowka-animacja.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży przy ul. Długiej 13 zaprasza w sobotę, 12 grudnia 2015 roku, o godzinie 12.00, na otwarcie wystawy ceramiki „Historie domowe” autorstwa Sylwii Wierzbowskiej.

Autorka zajmuje się ceramiką od od ponad 10 lat. Jej podstawy poznała na dodatkowych zajęciach w katedrze ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (głównym kierunkiem, który studiowała była grafika warsztatowa, dyplom uzyskała w 2005 roku).

Get Adobe Flash player

Sylwia pochodzi z Wysokiego Mazowieckiego, jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży (1999). Mieszka we Wrocławiu. Zajmuje się ceramiką artystyczną, rysunkiem, grafiką, malarstwem, scenografią teatralną, terapią poprzez sztukę, prowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, ma własną pracownię artystyczną „Boska Galeria”, Swoje prace – ceramikę, obrazy, rysunki i grafiki wystawia w kraju oraz zagranicą, uczestniczy także w plenerach ceramicznych i rzeźbiarskich, specjalizuje się w wypalaniu ceramiki naturalnymi metodami (technika raku) oraz budowaniem pieców plenerowych na drewno. W Łomży autorka gości ze swoimi pracami po raz drugi. Poprzednią wystawę miała w naszej galerii w 2006 roku. Obecnie, podobnie jak poprzednio, pokazuje ceramikę artystyczną. Tym razem są to unikatowe przedmioty użytkowe i ozdobne.

Get Adobe Flash player

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pt, 04 grudnia 2015 12:47
Data ostatniej edycji: śr, 30 grudnia 2015 15:40:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0