Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Grzymała przewodniczącym Rady Miasta

Główne zdjęcie
Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomży

Wiesław Tadeusz Grzymała (61 lat) został nowym przewodniczącym Rady Miasta Łomża. Był jedynym kandydatem na to stanowisko zgłoszonym w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Grzymała był już przewodniczącym RM w latach 2006-2010.

Kandydaturę Grzymały w imieniu klubu PiS zgłosiła Marianna Jóskowiak. Przypominając jego wykształcenie ukończone studia wyższe na dwóch kierunkach i ukończone studia doktoranckie, oraz 30-letnie doświadczanie zawodowe mówiła, że Wiesław Grzymała „umie popracować w zespole i nim kierować”, a z pełnionej funkcji przewodniczącego RM w latach 2006-2010 „wywiązywał się bardzo dobrze”.
- W związku z tym uważamy, że radny Wiesław Grzymała będzie godnie reprezentował Radę Miejska Łomży oraz przestrzegał obowiązującego obowiązku prawnego zapewniając bezstronność przy prowadzeniu sesji Rady Miejskiej Łomży – podkreślała Jóskowiak.
Innych kandydatów nie było. Było za to kilka pytań. Najciekawsze zadał Ireneusz Cieślik. Mówił, że Grzymała był  przewodniczącym klubu opozycyjnego w radzie, czy i pytał czy będzie dalej reprezentował stanowisko opozycji wobec prezydenta?
- Stwierdzam, że klub nie był opozycją wobec prezydenta – odpowiadał Grzymała. - Z moich ust nigdy nie padło, że radny Wiesław Grzymała, i radni klubu PiS, są opozycją wobec prezydenta wybranego z tego samego komitetu. Jeśli padały słowa o opozycji to wobec grupy radnych.
W tajnym głosowaniu Wiesława Grzymałę poparło 13 radnych (5 było przeciw i 5 wstrzymało się od głosu), tym samym wybierając go na nowego przewodniczącego. Wybór tej był niezbędny po tym jak dotychczasowa przewodnicąca Bernadeta Krynicka została posłem na Sejm RP.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę