wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Grzymała przewodniczącym Rady Miasta

Wiesław Tadeusz Grzymała (61 lat) został nowym przewodniczącym Rady Miasta Łomża. Był jedynym kandydatem na to stanowisko zgłoszonym w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Grzymała był już przewodniczącym RM w latach 2006-2010.

Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomży
Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomży

Kandydaturę Grzymały w imieniu klubu PiS zgłosiła Marianna Jóskowiak. Przypominając jego wykształcenie ukończone studia wyższe na dwóch kierunkach i ukończone studia doktoranckie, oraz 30-letnie doświadczanie zawodowe mówiła, że Wiesław Grzymała „umie popracować w zespole i nim kierować”, a z pełnionej funkcji przewodniczącego RM w latach 2006-2010 „wywiązywał się bardzo dobrze”.
- W związku z tym uważamy, że radny Wiesław Grzymała będzie godnie reprezentował Radę Miejska Łomży oraz przestrzegał obowiązującego obowiązku prawnego zapewniając bezstronność przy prowadzeniu sesji Rady Miejskiej Łomży – podkreślała Jóskowiak.
Innych kandydatów nie było. Było za to kilka pytań. Najciekawsze zadał Ireneusz Cieślik. Mówił, że Grzymała był  przewodniczącym klubu opozycyjnego w radzie, czy i pytał czy będzie dalej reprezentował stanowisko opozycji wobec prezydenta?
- Stwierdzam, że klub nie był opozycją wobec prezydenta – odpowiadał Grzymała. - Z moich ust nigdy nie padło, że radny Wiesław Grzymała, i radni klubu PiS, są opozycją wobec prezydenta wybranego z tego samego komitetu. Jeśli padały słowa o opozycji to wobec grupy radnych.
W tajnym głosowaniu Wiesława Grzymałę poparło 13 radnych (5 było przeciw i 5 wstrzymało się od głosu), tym samym wybierając go na nowego przewodniczącego. Wybór tej był niezbędny po tym jak dotychczasowa przewodnicąca Bernadeta Krynicka została posłem na Sejm RP.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0