Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strażacy zalecają montowanie czujek dymu i tlenku węgla

Główne zdjęcie
W trakcie gaszenia pożaru tego domu w miejscowości Chytra w gminie Hajnówka znaleziono zwłoki dwójki dzieci w wieku 7 i 4 lat. Dziadkowie, którzy jak ustalono opiekowali się dziećmi, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. (fot. KWP Białystok)

Iskra z pieca mogła być przyczyną pożaru domu pod Hajnówką, w którym zginęły dwie dziewczynki. Takie są wstępne ustalenia biegłego, a szczegóły zdarzenia ustalają prokurator i policjanci. Strażacy informują, że od rozpoczęcia sezonu grzewczego w województwie było już prawie 150 pożarów budynków mieszkalnych, w których zginęło 6 osób, a 9 zostało rannych.

W poniedziałek wieczorem w miejscowości Chytra koło Hajnówki spłonął drewniany dom. To nie jest jedyne tragiczne zdarzenie w naszym regionie od początku października tego roku, czyli od rozpoczęcia sezonu grzewczego. Pożarów budynków mieszkalnych było prawie 150. Zginęło w nich 6 osób, a 9 zostało rannych - mówi rzecznik podlaskich strażaków młodszy brygadier Marcin Janowski. "Są to liczy porównywalne do tego samego czasu ubiegłego roku, ale trzeba pamiętać, że na razie pogoda była łaskawa, a zima dopiero się zaczyna".

Strażacy apelują o rozsądek, ale też o montowanie urządzeń ostrzegających przed niebezpieczeństwem. Warto w domach instalować czujki dymu i tlenku węgla.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę