Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Marsze żywych w Tykocinie i Jedwabnem

Ponad półtora tysiąca młodych ludzi pochodzenia żydowskiego z całego świata odwiedzi Tykocin i Jedwabne. To uczestnicy majowych marszów żywych. Dziś do Tykocina przyjechała pierwsza kilkudziesięcioosobowa grupa. Marsze stanowią element edukacyjnego programu pamięci o ofiarach zagłady żydów. Młodzi ludzie przyjeżdżający między innymi z Izraela, USA, Francji często po raz pierwszy widzą ślady Holocaustu.


Idea by organizować marsze żywych zrodziła się pod koniec lat 80, gdy zaczęły się pojawiać opinie, że Holocaustu nie było. W 1941 roku w lesie w Łopuchowie koło Tykocina Niemcy rozstrzelali ponad 2 tysiące Żydów. Tykocińska gmina żydowska przestała praktycznie istnieć. Z zagłady ocalało 150 osób, z których tylko 21 przeżyło wojnę. Pamiątki po żydowskich mieszkańcach Tykocina można oglądać w tykocińskiej synagodze - muzeum.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę