wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@

Urodziny Pani Hani w Muzeum

Już w sobotę 7 listopada 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży rozpoczęło się świętowanie setnej rocznicy urodzin Hanki Bielickiej (przypadającej dokładnie 9 listopada br.). W godzinach od 10.00 do 15.00 odbywały się warsztaty muzealne pod hasłem „Urodziny Pani Hani”.

 

W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich podstawówek, m.in z SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5 i SP nr 7. Program warsztatów obfitował w różnego rodzaju pokazy i zajęcia kreatywne. Na początku - prezentacja multimedialna przybliżająca sylwetkę Hanki Bielickiej i związane z nią anegdoty, a następnie quiz sprawdzający wiedzę o artystce pod nazwą „Pytania z kapelusza, czyli co wiesz o Hance Bielickiej”, który dostarczył naszym milusińskim i ich opiekunom wiele emocji. Kolejne zadanie postawione przed uczestnikami polegało na wykonaniu i ozdobieniu kartki urodzinowej w kształcie kapelusza oraz wymyśleniu życzeń dla Pani Hanki Bielickiej. Efekty ich pracy można zobaczyć na miniwystawie w sali edukacyjnej. Wiele niezapomnianych wrażeń i dużą dawkę uśmiechu zapewniła też sesja fotograficzna w fotobudce, w której wykorzystano całą gamę rekwizytów kojarzonych z gwiazdą estrady czy amantem przedwojennego kina takich jak: kapelusze, szale boa, muszki i stylowe wąsy. W oczekiwaniu na wykonanie pamiątkowej fotografii, uczestnicy warsztatów oglądali niezwykle barwne wizerunki Hanki Bielickiej w grafice Roberta Sokołowskiego z Galerii Aporia i prace uczniów nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Hanka Bielicka w oczach dzieci” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania piosenki „My z Łomży”
i degustacji tortu w kształcie…. kapelusza!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania!

Oprac. MG

 

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji warsztatów kierujemy do:

Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. Broniewskiego w Łomży, Teatru Lalki i Aktora
w Łomży, Restauracji Retro w Łomży, Roberta Sokołowskiego z Galerii Aporia w Łomży oraz Pań: Ewy Cywińskiej, Katarzyny Łebkowskiej i Magdaleny Białeckiej.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 09 listopada 2015 14:50
Data ostatniej edycji: pon, 09 listopada 2015 15:08:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0