Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Urodziny Pani Hani w Muzeum

Już w sobotę 7 listopada 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży rozpoczęło się świętowanie setnej rocznicy urodzin Hanki Bielickiej (przypadającej dokładnie 9 listopada br.). W godzinach od 10.00 do 15.00 odbywały się warsztaty muzealne pod hasłem „Urodziny Pani Hani”.

 

W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich podstawówek, m.in z SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5 i SP nr 7. Program warsztatów obfitował w różnego rodzaju pokazy i zajęcia kreatywne. Na początku - prezentacja multimedialna przybliżająca sylwetkę Hanki Bielickiej i związane z nią anegdoty, a następnie quiz sprawdzający wiedzę o artystce pod nazwą „Pytania z kapelusza, czyli co wiesz o Hance Bielickiej”, który dostarczył naszym milusińskim i ich opiekunom wiele emocji. Kolejne zadanie postawione przed uczestnikami polegało na wykonaniu i ozdobieniu kartki urodzinowej w kształcie kapelusza oraz wymyśleniu życzeń dla Pani Hanki Bielickiej. Efekty ich pracy można zobaczyć na miniwystawie w sali edukacyjnej. Wiele niezapomnianych wrażeń i dużą dawkę uśmiechu zapewniła też sesja fotograficzna w fotobudce, w której wykorzystano całą gamę rekwizytów kojarzonych z gwiazdą estrady czy amantem przedwojennego kina takich jak: kapelusze, szale boa, muszki i stylowe wąsy. W oczekiwaniu na wykonanie pamiątkowej fotografii, uczestnicy warsztatów oglądali niezwykle barwne wizerunki Hanki Bielickiej w grafice Roberta Sokołowskiego z Galerii Aporia i prace uczniów nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Hanka Bielicka w oczach dzieci” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania piosenki „My z Łomży”
i degustacji tortu w kształcie…. kapelusza!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania!

Oprac. MG

 

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji warsztatów kierujemy do:

Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. Broniewskiego w Łomży, Teatru Lalki i Aktora
w Łomży, Restauracji Retro w Łomży, Roberta Sokołowskiego z Galerii Aporia w Łomży oraz Pań: Ewy Cywińskiej, Katarzyny Łebkowskiej i Magdaleny Białeckiej.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 09 listopada 2015 14:50
Data ostatniej edycji: pon, 09 listopada 2015 15:08:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę