Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czy Europie, Polsce, Łomży grozi Islamizacja?

Uchodźcy czy Najeźdźcy? Czy Europie i Polsce grozi Islamizacja? - o tym mają rozmawiać uczestnicy „debaty społecznej” jaka w poniedziałek wieczorem ma odbyć się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Prelegentami będą między innymi Marcin Chludziński z Fundacji Republikańskiej, dr Jarosław Poteraj z Klubu „Polonia Christiana” w Łomży, Damian Getek z Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej. Debata jest też swoistym wstępem do planowanego na najbliższą niedzielę marszu „Łomża przeciwko imigrantom”.

Celem debaty będzie próba odpowiedzenia na pytanie, czy przyjmowanie imigrantów z państw islamskich niesie za sobą zagrożenia dla mieszkańców Europy i Polski, czy takich zagrożeń nie niesie – przekazuje Dariusz Syrnicki zapraszając mieszkańców na godzinę 19. do budynku na ulicę Sadową 12.

„Łomża przeciwko imigrantom”
Od kilkunastu dni na Facebooku jest strona zachęcająca do udziału w marszu przeciwko imigrantom w Łomży. Do ratusza wpłynęło też oficjalne zawiadomienie o organizacji manifestacji.
- Zgłoszenia dokonała osoba fizyczna, a nie organizacja  – informuje Łukasz Czech z ratusza. - Urząd miasta nie wydaje zgody na manifestację. Może jedynie poinformować, że nie zgodzi się na jej organizację, gdyby zachodzą przesłanki. Tu takich nie było. Manifestacja ma być pokojowa, patriotyczna i organizowana w trosce o Ojczyznę. Organizator szacuje, że weźmie w niej udział około 450 osób i zapewniał 20 osób „straży” własnej. Celem manifestacji ma być wyrażenie dezaprobaty przeciwko przyjmowaniu uchodźców z państwa islamskich.
Jak podaje Łukasz Czech prezydent Łomży wyznaczył już swojego przedstawiciela, który ma jest uprawniony do ewentualnego rozwiązania manifestacji, oraz poinformował o zgromadzeniu policje i straż miejską. Zgodnie z wnioskiem marsz „przeciwko imigrantom” ma przejść ze Starego Rynku ulicami Giełczyńską, Dworną, Sienkiewicza, Polową, Zawadzką i Prusa do Ołtarza Papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Początek manifestacji wyznaczono na godz. 15.30, a jej zakończenie na 18.00.

cz
pon, 12 października 2015 12:45
Data ostatniej edycji: pon, 12 października 2015 13:03:06

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę