Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Pokój i dobro” – ceramika w Muzeum Diecezjalnym w Łomży

Muzeum Północno-Mazowieckie serdecznie poleca zbiorową wystawę ceramiki artystycznej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży (ul. Giełczyńska 20 A). Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie „Ceramika Bez Granic” z siedzibą w Zabierzowie (woj. małopolskie) założone przez Maritę Benke-Gajda, artystką zaprzyjaźnioną od lat z naszą instytucją.

 

Wystawa poświęcona jest świętemu Franciszkowi z Asyżu i nosi tytuł „Pokój i Dobro” zapożyczony z hasła zakonów franciszkańskich. Autorami prac inspirowanych postacią i duchowością jednego z największych Ludzi Kościoła, uwielbianego kolejne wieki, jednego z najpopularniejszych nie tylko katolickich świętych są krakowscy artyści, w tym dobrze znani w Łomży Marita Benke-Gajda i Czesław Dźwigaj. Tematyka dzieł nawiązuje m. in. do bardzo znanego przesłania Biedaczyny z Asyżu, by w zwierzętach, jako stworzeniach Boga, dostrzegać „naszych braci mniejszych”; by w otaczającej nas naturze – wspaniałym Bożym dziele, dostrzegać i czuć także własną cząstkę. W  malarstwie, rzeźbie, fotografii artyści zawarli prawdziwą radość życia; taką, jaką miał w sobie i obdarzał wszystkich święty Franciszek z Asyżu. Wystawę można oglądać do końca 2015 roku.


 

Grzegorz Gwizdon
cz, 08 października 2015 15:29
Data ostatniej edycji: so, 10 października 2015 10:28:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę