wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ewa Sznejder zostanie naczelnikiem w ratuszu

Ewa Sznejder, wieloletnia dziennikarka, działaczka organizacji pozarządowych, ale także była doradca poprzedniego prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, wygrała konkurs na nowego naczelnika Centrum Współdziałania Społecznego w ratuszu. Po kilku tygodniach zwlekania prezydent Mariusz Chrzanowski zatwierdził wybór komisji konkursowej.

Ewa Sznejder
Ewa Sznejder
Ratusz oficjalnie potwierdza nasze wcześniejsze informacje
Ratusz oficjalnie potwierdza nasze wcześniejsze informacje

Konkurs na naczelnika Centrum Współdziałania Społecznego był ogłoszony jeszcze w lipcu. Zgłosiło się 8 osób, ale ostatecznie przed komisją konkursową stanęły 4 osoby. Jej członkowie nie mieli wątpliwości – najlepszą kandydatką była Ewa Sznejder, absolwentka kierunku kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z administracji publicznej na Uniwersytecie w Białymstoku.
Sznejder jako dziennikarka pracowała przez 16 lat m.in. w łomżyńskiej placówce TVP Białystok, a wcześniej jako kierownik tutejszej redakcji Gazety Współczesnej. Jako doradca prezydenta Czerniawskiego pracowała w ratuszu od czerwca 2013 do grudnia 2014 roku.
Przez cały czas, poza działalnością zawodową, aktywnie uczestniczyła także w szeregu organizacji społecznych i kulturalnych w mieście organizując m.in. Festyny na Jana, konferencje dotyczące autyzmu, czy działania skupiające łomżyńskie organizacje pozarządowe.

Prezydent Chrzanowski nad wskazaniem komisji konkursowej zastanawiał się przez ponad miesiąc. Decyzja zapadła wczoraj. Jak wynika z naszych informacji prezydent wybór komisji zatwierdził i Ewa Sznejder zostanie naczelnikiem Centrum Współdziałania Społecznego. To nowy wydział w ratuszu. Obejmuje nowy Referat Partycypacji Społecznej, którego podstawowym zadaniem jest współpraca z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pozarządowymi i utworzony ze starego wydziału Referat Kultury, Sportu i Turystyki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0