Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolorowa codzienność - wystawa malarstwa Jolanty Caban

Galeria Sztuki Współczesnej ( Łomża, ul. Długa 13) zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Jolanty Caban, które odbędzie się w sobotę, 5 września 2015 roku, o godz. 12.00. Wystawa czynna do 9 października 2015 roku. Malarstwo Jolanty Caban cechuje dynamika, ekspresja oraz „słoneczna paleta”. Artystka chętnie tworzy martwe natury. Z upodobaniem „portretuje” codzienne przedmioty: naczynia, damskie torebki, telefony... Maluje także postacie, akty, kwiaty oraz kompozycje z pogranicza abstrakcji. Poprzez umiejętne zestrojenie kształtów, światła, faktur i kolorów wydobywa niepowtarzalny urok przedstawianych obiektów i odkrywa je na nowo. O swojej twórczości mówi: Maluję emocje – nie da się tego ukryć, nawet jeśli są to przedmioty ustawione w szeregu, postać czy suszące się pranie. Każdy obraz jest przygodą. Kocham malować. W malarstwie jestem „naprawdę”.

Jolanta Caban urodziła się w Lublinie. W latach 1984-1986 studiowała grafikę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, a następnie malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1986-1989). Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego oraz w pracowni grafiki prof. Romana Artymowskiego (1989). W 1990 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1992 odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpelier w ramach stypendium ufundowanego przez Rząd Francuski. W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych. Najchętniej wystawia w Warszawie. Pokazywała swoje obrazy także w Paryżu, Wilnie i Brukseli, a w kraju: w Białej Podlaskiej i Lublinie oraz na prezentacjach zbiorowych w Toruniu, Poznaniu i Sieradzu.

Get Adobe Flash player

 

 

Grzegorz Gwizdon
pon, 31 sierpnia 2015 13:49
Data ostatniej edycji: so, 26 września 2015 11:50:50

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę