Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Z radnego na dyrektora MOSiR

Główne zdjęcie
Andrzej Modzelewski

Radny Andrzej Modzelewski ma zostać nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Tak ogłosił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski informując, że jego kontrkandydat Daniel Kowalczyk, który w głosowaniu członków komisji konkursowej zdobył tyle samo głosów co Modzelewski, nie spełniał wymagań formalnych. Prezydent poinformował, że trwa ustalanie jak to było możliwe, że taka osoba została dopuszczona do konkursu. Jego zdaniem nie ma powodów do unieważnienie konkursu, a Andrzej Modzelewski „jest dobrym kandydatem na tę funkcję”. - Ze względu na interes miasta 1 lipca nowy dyrektor powinien rozpocząć pracę – mówił Chrzanowski.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas ogłaszania decyzji o nominacji
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas ogłaszania decyzji o nominacji

Prezydent Chrzanowski zapowiedział, że nowy dyrektor ma zmieni strukturę organizacyjną MOSiR – co jak wyjaśniał ma polegać m.in. na ograniczeniu stanowisk kierowniczych, że zminimalizuje koszty funkcjonowania miejskiej placówki i że poprawi jej funkcjonowanie i wizerunek.
- Oczekuję, że przeciągu najbliższego roku zostanie zrealizowane to co zostało mi zaprezentowane – mówił prezydent Łomży podkreślając, że podobała mu się przedstawiona przez Andrzeja Modzelewskiego koncepcja funkcjonowania MOSiR.

Andrzej Modzelewski ma 37 lat. W 2010 roku, gdy po raz pierwszy dostał się do Rady Miasta startując z komitetu ówczesnego prezydenta Jerzego Brzezińskiego, był drobnym przedsiębiorcą. Prowadził m.in. sklep z odzieżą, bar pod ratuszem, a później także „pub sportowy” czyli klub bilardowy przy Giełczyńskiej.  W Radzie Miasta poprzedniej kadencji należał do grupy radnych wiązanych z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim. Wówczas też znalazł zatrudnienie w MOSiR jako specjalista ds. marketingu. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku startował z komitetu Sławomira Zgrzywy „Łomża Nasze Miasto”. Już na pierwszej sesji Rady Miasta (jeszcze przed formalnym zaprzysiężeniem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na prezydenta Łomży), przed wyborami nowego przewodniczącego radny Modzelewski złożył wniosek o przerwanie na kilka dni obrad, by jak tłumaczył z nowym prezydentem skonsultować wybór władz rady. Jeszcze tego samego dnia doszło do spotkania większości radnych w prowadzonym przez radnego lokalu przy Giełczyńskiej. W wyniku tego spotkania ukształtowała się „rządząca 12”, która kilka dni później wybrała nowe władze rady. Andrzej Modzelewski został  wówczas przewodniczącym Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego (za – 12, przeciw – 6 , wstrz. – 4).

Już w momencie ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora MOSiR wśród radnych przekazywane były informacje, że wygra go Andrzej Modzelewski. W czwartek prezydent Chrzanowski wyjawił, że w komisji konkursowej za jego wyborem głosowali Mariusz Giełgut jego doradca oraz Łukasz Kacprowski radny miejski.
Tyle samo głosów zdobył także Daniel Kowalczyk, którego jako zwycięzcę konkursu wskazali Agnieszka Muzyk – z-ca prezydenta i Tamara Małachowska, sekretarz miasta. Zdaniem prezydent Chrzanowskiego ten kandydat jednak „w sposób bardzo dobitny nie spełniał wymagań formalnych”.

Andrzej Modzelewski na nowego dyrektora MOSiR ma zostać powołany prawdopodobnie w piątek. Fotel po odchodzącym na emeryturę  Sławomirze Grygo ma objąć od środy 1 lipca.
W związku z objęciem posady dyrektorskiej Modzelewski będzie musiał zrezygnować z zasiadania w Radzie Miasta. Jego miejsce powinna zająć Ewa Chludzińska.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę