Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok Ekshumacje przy tutejszym Areszcie Śledczym

Podczas prac ekshumacyjnych na terenie dawnego ogrodu więziennego przy Areszcie Śledczym w Białymstoku kontynuowanych we wtorek (16.06) zakończono eksplorację najniższego poziomu jamy grobowej, na którą natrafiono w ostatnich dniach poprzedniego etapu prac, we wrześniu 2014 r.

Z najniższej warstwy tej jamy wydobyto szkielet mężczyzny i pięciorga dzieci. W miejscu tym znaleziono także fragmenty ubrania, które trafią do konserwacji. Ponadto natrafiono na miejsce usytuowane w pobliżu, w którym znajdują się przemieszczone szczątki ludzkie oraz elementy obuwia. Na kolejną, nienaruszoną jamę grobową, zawierającą szczątki ludzkie natrafiono tuż obok. Przystąpiono do jej eksploracji.

Prace odkrywkowe prowadzone od poniedziałku (15.06) przy jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Kopernika nie przyniosły dotąd pozytywnych rezultatów czyli nie znaleziono szczątków ludzkich - poinformował prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku Zbigniew Kulikowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę