Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pracodawcy coraz częściej zatrudniają więżniów

Więźniowie coraz chetniej zatrudniani są przez pracodawców- grupa osadzonych w Grądach Woniecko pracuje w jednym z okolicznych zakładów produkcyjnych związanych z rolnictwem. Przez ostatnie lata z pracy osadzonych najchetniej korzystały lokalne samorządy- Zambrowa, Wizny i Jedwabnego. Podobnie będzie i w tym roku- mówi dyrektor Zakładu Karnego w Grądach, Piotr Wycik. Podobnie będzie i w tym roku; skazani będą także remontować placówki oświatowe. W tym przypadku ich praca wynagradzana jest symbolicznie - papierosami, napojami, czasem wyżywieniem.

W tym roku jednak tanimi, i co najważniejsze- solidnymi pracownikami zainteresowały się także inne firmy. 20-osobowa grupa osadzonych podzielona na dwie 10-osobowe zmiany rozpoczeła pracę w ubojni zwierząt, kolejna grupa jest przygotowywana przy pracach leśnych na rzecz jednego z regionalnych nadleśnictw. Więźniowie, co zaznaczaja pracodawcy, to nie tylko tania siła robocza. Swoje obowiązki wykonują dokładnie i rzetelnie i nie zdarza im się to, jak bywa w przypadku zatrudnianych bezrobotnych, by samowolnie przerwali pracę.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę