Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Srebrna maratońska sztafeta Łomży

Główne zdjęcie
Srebrna maratońska sztafeta „Biegamy dla Zdrowia”

Sześcioosobowa drużyna klubu „Biegamy dla Zdrowia” z Łomży zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanej po raz pierwszy w Białymstoku sztafecie maratońskiej Ekiden. Na starcie biegu stanęło 139 drużyn, a łomżanie na pokonanie dystansu 42 kilometrów i 195 metrów potrzebowali 2 godzin i 40 minut. Przy okazji udowodnili, że potrafią walczyć do samego końca.

Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Chinach, Niemczech, Francji czy Stanach Zjednoczonych, przy czym największe tradycje pochodzą z Japonii, gdzie każde rozgrywane zawody są prawdziwym świętem, a na ulice wychodzą tysiące kibiców dopingujący startujących biegaczy.
W Polsce tego rodzaju sztafety maratońskie dopiero raczkują. W niedzielę w Białymstoku wystartowała  pierwsza sztafeta Ekiden, a jej uczestnicy poza zzmaganiem się z dystansem, rywalami i kapryśną pogodą – był deszcz i upał, przy okazji pomagali Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi Hospicjum dla Dzieci.
Wśród startujących 139 zespołów był także zespół „Biegamy dla Zdrowia” z Łomży. Sztafeta pobiegła w składzie: Daniel Pupek  (7,195km), Krzysztof Lewandowski (10km), Adam Szydlik (10km), Andrzej Godlewski (5km – kapitan), Krzysztof Stawarz (5km) i Bartosz Ciuchnicki (5km).
Jak przekazuje Mariusz Niziński po ciężkiej walce i wspaniałej końcówce - na ostatniej zmianie drużyna odrobiła prawie 1,5 minutową stratę i wyszła na drugą pozycję. Najszybciej maratoński dystans pokonała drużyna „Pędziwiatr Białystok” z czasem 2:37:40. Drużyna „Biegamy dla Zdrowia” linie mety przekroczyła niespełna dwie i pół minuty później 2:40:00, wyprzedając o 6 sekund zespół „Nadaktywni Białystok” (2:40:06) 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę