Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gry planszowe z IPN w muzeum

W środę 3 czerwca 2015 roku w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży odbyły się nietypowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ramach Przystanku Historia „ środy z IPN” pracownicy białostockiego oddziału IPN zaprezentowali uczniom łomżyńskich podstawówek i gimnazjum niezwykle atrakcyjne gry planszowe. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 8.

Po raz pierwszy dzieci i młodzież mogły zagrać w najnowszą grę edukacyjną „Polak Mały”, w której za pomocą puzzli można było zapoznać się z polskimi symbolami narodowymi: godłem, flagą i hymnem. Gra dostarczyła wszystkim mnóstwo emocji podszytych patriotyczną nutą, a także była doskonałym pretekstem do przypomnienia sobie słów hymnu. Chłopcom szczególnie przypadły do gustu gry wojenne, a zwłaszcza gra planszowa „303”, dzięki której można było stoczyć podniebne pojedynki w Bitwie o Anglię. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy było zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie wroga. Gra wymagała od zawodników zdolności strategicznego myślenia i zespołowego działania, a takie umiejętności są przydatne także w codziennym życiu.

Dzięki grze „Awans” w przystępny i atrakcyjny sposób młodzież mogła poznać polskie stopnie wojskowe z 1939 roku, natomiast grając w „ZnajZnak” rozpoznawała symbole związane z najnowszą historią Polski.

Wszystkie zaproponowane gry cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. To na pewno nie ostatnie nasze spotkanie z grami planszowymi wydanymi przez IPN. Zainteresowanych odsyłamy na stronę portalu edukacyjnego: www.pamiec.pl , gdzie istnieje możliwość gry online.

opr. Marta Gosk

Grzegorz Gwizdon
śr, 10 czerwca 2015 14:34
Data ostatniej edycji: śr, 10 czerwca 2015 14:41:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę