Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Wyciek kwasu azotowego w Zambrowie

Dziś rano podczas rozładunku środków chemiczny na terenie Zakładu Produkcji Mleczarskiej w Zambrowie, wylało się około 700 litrów kwasu azotowego. Jak poinformowały służby zakładowe kwas natychmiast został zneutralizowany. Zastosowano wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa, zabezpieczono miejsce wycieku i wezwano odpowiednie służby – straż pożarną, inspektorat ochrony środowiska, policję i pogotowie. Dzięki sprawnej akcji służb firmy oraz straży pożarnej natychmiast usunięto wyciek i groźny kwas nie przedostał się do wody, nikt nie ucierpiał.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 8.15. Z samochodu dostawczego na terenie zakładu zsunął się kontener z kwasem azotowym. Około 700 litrów kwasu, wylało się na asfalt. Jak podkreśla Agnieszka Maliszewskia z biura prasowego firmy „został on zneutralizowany”. Dzięki sprawnej akcji służb firmy oraz straży pożarnej natychmiast usunięto wyciek. Kwas nie przedostał się do wody, nikt nie ucierpiał. Maliszewska podkreśla, że w wyniku zdarzenia „nie doszło do skażenia środowiska”.
Przybyła na miejsce inspekcja sanitarna sporządziła raport i po stwierdzeniu braku zagrożenia odjechała. Inspektorzy WIOŚ pobrali próbki wody z instalacji deszczowej i z rzeki nie stwierdzając zagrożenia.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę