Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Franciszek Maśluszczak - malarstwo

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Franciszka Maśluszczaka w piątek , 15 kwietnia 2005 roku o godz. 18.00. Ten znakomity malarz ponownie zawitał ze swoją twórczością do Łomży (poprzednią wystawę miał w 1991 roku - w Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Polowej 19 ).

Artysta jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1974 roku. Maluje obrazy w technice akrylu, ilustruje książki dla dorosłych i dzieci, projektuje okładki i plakaty, zamieszcza rysunki w prasie oraz zajmuje się pracą pedagogiczną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Swoje obrazy, ilustracje i rysunki prezentował na ponad 100 wystawach indywidualnych i nie mniej licznych zbiorowych. W twórczości Franciszka Maśluszczaka dominują postacie ludzkie. Przedstawia je zazwyczaj na tle krajobrazu lub architektury, wikła w niezwykłe układy i sytuacje, snując opowieść z pogranicza świata realnego i fantastyki. Artysta wędruje po tajemniczych zakamarkach ludzkiej wyobraźni, wpisując do swoich przedstawień wiele poetyckich odniesień do świata, który go otacza.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy do 10 maja 2005 roku.

Karolina Skłodowska - kierownik galerii


Aranżacja plastyczna - Antoni Mieczkowski
Zdjęcia - Grzegorz Gwizdon
Foto:
Foto:
Foto:

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę