środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Biskup w szpitalu

85-letni ksiądz biskup senior Tadeusz Zawistowski trafił do szpitala. Z naszych informacji wynika, że hierarcha doznał lekkiego udaru. Łomżyńska Kuria Diecezjalna zapewnia o modlitwie w intencji księdza biskupa oraz zachęca wszystkich wiernych do włączenia się do modlitwy o rychły powrót do zdrowia.

Biskup senior Tadeusz Zawistowski
Biskup senior Tadeusz Zawistowski

Ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski 85 lat ukończył na początku roku - urodził się 16 stycznia 1930 roku w Sztabinie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 lipca 1955 r. z rąk ówczesnego biskupa łomżyńskiego Czesława Falkowskiego. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, był profesorem i wykładowcą filologii klasycznej, a następnie rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 12 maja 1973 został mianowany biskupem pomocniczym łomżyńskim. Niespełna dwa miesiące później (29 czerwca) konsekrował Go w Bazylice św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty Paweł VI. Poza funkcją sufragana łomżyńskiego,  którą sprawował do 2006 roku, w latach 80-tych ubiegłego wieku był także Krajowym Duszpasterzem Kombatantów. 8 lat temu, podczas wizyty w Łomży ówczesny Prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla środowiska kombatantów, za działalność na rzecz podtrzymywania tradycji patriotycznych”.
Kuria Biskupia w Łomży podała, że biskup seniory Tadeusz Zawistowski trafił do szpitala w poniedziałek rano.
„Łomżyńska Kuria Diecezjalna zapewnia o modlitwie w intencji księdza biskupa oraz zachęca wszystkich wiernych do włączenia się do modlitwy o rychły powrót do zdrowia” - czytamy w komunikacie Kurii.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0