Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Święto muzealników

22 maja 2015 w Supraślu nasi muzealnicy uczcili Międzynarodowy Dzień Muzeów (przypadający 18 maja). Do auli Akademii Supraskiej przybyli przedstawiciele muzeów z Białegostoku, Łomży i Suwałk oraz Nowogrodu, Drozdowa, Supraśla i Bielska Podlaskiego. Uroczystość rozpoczęła się od ogłoszenia wyników XIII KONKURSU NA NAJCIEKAWSZE WYDARZENIE MUZEALNE 2014 ROKU W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Na konkurs wpłynęło 15 zgłoszeń.

W kategorii WYSTAWA nagrodzono ekspozycję „Portret i czas. Malarstwo Ludomira, Wincentego i Aleksandra Sleńdzińskich” przygotowaną przez Galerię im. Sleńdzińskich w Białymstoku oraz wyróżniono „Jestem czarno-biały. Foto-grafiki Henryka Rogozińskiego” (także Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku) i „Noc 10 Lutego – deportacja leśników i osadników wojskowych w głąb ZSRS z 9 na 10 lutego 1940 roku” (Muzeum Wojska w Białymstoku). W kategorii WYDARZENIE POZA WYSTAWIENNICZE jury przyznało dwie równorzędne nagrody. Otrzymali je pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku za „Ścieżki 3Dostępu. Ścieżki edukacyjne: między technologią, teatrem, filmem i muzeum” oraz muzealnicy suwalscy za projekt „Wielka Wojna. Wydarzenia I wojny światowej na Suwalszczyźnie i Zaniemeniu” obejmujący realizację wystawy, konferencji naukowej, widowiska historycznego oraz wydanie albumu. W kategorii„WYDAWNICTWO również przyznano dwie równorzędne nagrody. Przypadły one publikacjom Muzeum Podlaskiego w Białymstoku: „Rosyjskie ikony metalowe w kolekcji Muzeum Ikon w Supraślu. Katalog zbiorów” i „ Ręcznik ludowy z okolic Bielska Podlaskiego – haft i koronka; Wzornik tradycyjnych haftów i koronek ręcznika ludowego” - cz. I Haft płaski, cz. II Haft krzyżykowy”. Nagrody i wyróżnienia wręczał Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego. W programie uroczystości znalazło się także zwiedzanie supraskiego Muzeum Ikon oraz spotkanie koleżeńskie.

opr. Karolina Skłodowska

Grzegorz Gwizdon
nie, 24 maja 2015 10:21
Data ostatniej edycji: nie, 24 maja 2015 10:48:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę