Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Spłonęło 150 ha biebrzańskich łąk

Tak duży pożar łąk na bagnach to klęska ekologiczna - mówią przyrodnicy. W niedzielę (3.05) w nocy, na bagnach koło Goniądza spłonęło około 150 hektarów łąk. Jak mówi Artur Wiatr z Biebrzańskiego Parku Narodowego, ogień spowodował ogromne straty w ekosystemie. Rozprzestrzeniał się z prędkością czterech kilometrów na godzinę.

Akcję gaśniczą utrudniały warunki terenowe. Strażacy nie mogli podjechać wozami bezpośrednio do pożaru. Zostawiali je w miejscowości Wólka Piaseczna i pokonywali nawet trzy kilometry, by dotrzeć na miejsce.

Według przyrodników mogło to być podpalenie. W akcji gaśniczej uczestniczyło 14 zastępów straży z trzech powiatów: monieckiego, grajewskiego i sokólskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę