poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Skarbnik miasta powołana

Elżbieta Parzych, była skarbnik w gminie Zbójna, od maja będzie skarbnikiem miasta Łomża. Radni Łomży, na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS), powołali ją na skarbnika miasta podczas środowej sesji. Za głosowało 18 radnych, a pozostałych 5 radnych nie brało udziału w głosowaniu. Tak postąpił prawie cały klub radnych PiS.

Elżbieta Parzych nowa skarbnik miasta Łomża
Elżbieta Parzych nowa skarbnik miasta Łomża

Elżbieta Parzych ma 52-lata. Zastąpi Grażynę Kołodziejską, która po przepracowaniu trzech lat złożyła wypowiedzenie z pracy i z końcem kwietnia odchodzi z pracy w łomżyńskim ratuszu.
Nim prezydent Łomży wybrał swojego kandydata na skarbnika miasta, odbył się otwarty konkurs, do którego przystąpiły dwie osoby, które – jak przekazywał prezydent - „nie spełniły oczekiwań komisji rekrutacyjnej”. Dlatego Elżbietę Parzych wybrał już w drodze rozmów indywidualnych.
Nowa skarbnik Łomży to mieszkanka miasta. Ma ponad 20-letni staż pracy. Poza skarbnikiem w gminie Zbójna była i jest nadal prezesem Fundacji Karina Mlekiem Płynąca stworzonej przez siedmiu gmin i szefową wspólnoty mieszkaniowej. Ukończyła studia 2. stopnia w uczelni Leona Koźmińskiego i studia podyplomowe z prawa europejskiego.
Przed podjęciem uchwały o powołaniu Elżbiety Parzych na stanowisko skarbnika miasta radni powstrzymali się od dyskusji prosząc ją jedynie o przedstawienie się.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0