Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmarł Zbigniew Krzywicki

Zmarł Zbigniew Krzywicki - dziennikarz, samorządowiec i polityk, były przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego (2002–2006).

Do Białegostoku Zbigniew Krzywicki przyjechał z Lublina. 17 lat pracował w Polskim Radiu Białystok, pracował też w TV, redakcjach "Gazety Współczesnej", "Trybuny", "Gazety Tygodniowej", współpracował z redakcją "Przeglądu". Był instruktorem harcerskim, ratownikiem WOPR, pilotem motolotniowym.

Tworzył SdRP i SLD w województwie podlaskim. Od 1990 był radnym Białegostoku. Przez 12 lat zasiadał w sejmiku. Reprezentował Polskę w Komitecie Regionów UE i był członkiem Polskiej Rady Informatyzacji. Ostatnio współpracował z senatorem Włodzimierzem Cimoszewiczem.

Na swoim blogu pisał "Gdy mnie ktoś pyta - kim jestem z zawodu, odpowiadam, że dziennikarzem bez redakcji, więc piszę i fotografuję, bo to kwestia temperamentu. Niekiedy człowiek musi."

Był jednym z czołowych działaczy ruchów antydyskryminacyjnych i na rzecz tolerancji. W sierpniu skończyłby 67 lat.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę