Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

O sile kamieni

Ekspozycję minerałów można oglądać w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Zgromadzono na niej kilkaset okazów, między innymi unikalne, pochodzące z Afryki meteoryty. Wystawa ma przede wszystkim charakter edukacyjny i ma pomóc uczniom poznającym tajniki mineralogii na lekcjach geografii. Skała - obok drewna - była podstawowym materiałem budowlanym, potem rudy metali pozwoliły na rozwój nowych technologii. Człowiek szybko przekonał się o wartości niektórych minerałów, które stały się szybko kamieniami ozdobnymi a nawet środkiem płatniczym. Na wystawie w Łomży możemy zapoznać się z zastosowaniem minerałów, ich znaczeniem dla ludzkiego organizmu, jak wykorzystywano je do budowy jaskiń, a także poznać wiele ciekawostek z dziedziny gemmologii i petrografii, czyli nauki o skałach.

Wystawę w Muzeum północno-Mazowieckim w Łomży oglądać będziemy do końca kwietnia.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę