Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Działka przy bulwarach sprzedana

Główne zdjęcie
Port i bulwary nad Narwią, a nad nimi działka, która po latach znalazła kupca z Łomży (fot. A. Babiel)

Miastu Łomża udało się sprzedać działkę przy ul. Rybaki, tuż przy porcie rzecznym i bulwarach. Jeden z łomżyńskich przedsiębiorców kupił ją w szóstym ogłoszonym przez miasto przetargu za 1 milion 212 tysięcy złotych. Był jedynym oferentem. Ten sam przedsiębiorca już raz w 2013 roku wpłacił wadium na kupno tej działki, ale – jak tłumaczyli miejscy urzędnicy - prawdopodobnie licząc na obniżkę ceny wówczas do przetargu nie przystąpił. Kupując ją teraz zaoszczędził ponad pół miliona.

Działek przy ul. Rybaki, o łącznej powierzchni niemal 9 tysięcy metrów kwadratowych, miasto usiłowało się wyzbyć od 2010 roku. Początkowo w grę wchodziła nie jej sprzedaż, a oddanie w użytkowanie wieczyste i to tylko z przeznaczeniem pod budowę hotelu ze SPA. Z biegiem lat włodarze miasta z trzymania się tej wizji zrezygnowali, a od połowy 2013 roku działkę zaczęto wystawiać na sprzedaż. W sumie zorganizowano aż 6 takich przetargów nim zlazł się przedsiębiorcą gotowy ją kupić. Kolejne przetargi z reguły były z niższymi cenami. Początkowo cena wywoławcza wynosiła ponad 1,75 mln zł netto, a ostatnio już tylko 1,2 mln zł netto. Pięć kolejnych przetargów nie dochodziło do skutku, bo albo nikt nie wpłacał wadium, albo jak wpłacał to do przetargu i tak nie przystępowała. Tak było jesienią 2013 roku i jesienią 2014 roku. Tym razem wadium wpłacił jeden przedsiębiorca z Łomży, i podczas oficjalnej licytacji dokonał jednego wymaganego prawem postąpienia – czyli podbicia ceny o 12 tys zł.
- Nabywcą nieruchomości został Jan Kurpiewski Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kurpiewski” - podał prezydent Łomży informując, że działkę miasto sprzedaje za 1 mln 212 tys. zł.
Przedsiębiorca na konto miasta będzie musiał wpłacić znacznie wyższą kwotę, bo do wylicytowanej ceny należy doliczyć 23% podatku Vat.  
Zgodnie z informacją ratusza sprzedana działka przy ul. Rybaki przeznaczona jest pod budowę zespołu budynków z funkcją, z zakresu hotelarstwa, gastronomii, handlu, zdrowia, turystyki, rekreacji i wypoczynku, z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę