Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lekarze muszą zwrócić prawie 900 tys. zł

Na znak protestu przez dwa dni nie otworzyli swoich gabinetów - teraz muszą za to zapłacić prawie 900 tys. zł. Chodzi o lekarzy ze 114 gabinetów w województwie podlaskim. Na początku roku, 2 i 5 stycznia, wszystkie gabinety zrzeszone w Porozumieniu Zielonogórskim były zamknięte.

- Naliczona przez Narodowy Fundusz Zdrowia kwota to nie kara, a jedynie zwrot nienależnie pobranych pieniędzy na leczenie pacjentów - tłumaczy rzecznik podlaskiego NFZ Adam Dębski. Każdy gabinet na jednego pacjenta otrzymuje rocznie 140 zł. - Jeżeli nie wywiązuje się z umowy, musi zwracać niewykorzystane pieniądze - dodaje.
W sumie w Podlaskiem jest nieco ponad 300 gabinetów lekarskich. Na początku roku lekarze z prawie połowy z nich protestowali przeciwko zmianom proponowanym przez resort zdrowia. Chodziło głównie o procedury związane z pakietem onkologicznym.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę