Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szybki „Rajd Dragonów” przez Łomżę

Dwie kolumny już przejechały, a kolejna kolumna amerykańskich pojazdów bojowych ma jeszcze dziś przejechać przez Łomżę. To część z konwojów pododdziałów amerykańskich 3. szwadronu 2. Pułku Kawalerii wracających z ćwiczeń w państwach nadbałtyckich do baz w niemieckiej Bawarii. Całą operację amerykanie nazwali „Rajd Dragonów”.

Przejazd amerykanów z państw nadbałtyckich do macierzystej bazy w Niemczech nazwany Operation Dragoon Ride, ma trwać w sumie 10 dni. Kolumny wojskowe przejadą przez Polskę i Czechy. Wojsko ocenia, że konwój amerykańskich kawalerzystów z Vilseck jest okazją, by demonstrować sojuszniczą wiarygodność, sprawdzić umiejętności przywódcze, pokazać swobodę manewru, czyli wykonywania dalekich, kilkudniowych, transgranicznych marszów na kołach, po nieznanych im dotąd trasach, jest też sposobnością do weryfikacji systemu dowodzenia.

Przejazd ma być też okazją do spotkań z mieszkańcami miejscowości na trasie konwojów. Jadące drogą nr 61 od strony Augustowa amerykańskie komuny w Łomży się nie zatrzymywały i zostały skierowane drogą nr 63 w kierunku na Zambrów. W jednej kolumnie, która przez miasto przejeżdżała tuż przed południem, jechało blisko 20 bojowych pojazdów wśród których były m.in. Strykery i Hammery.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę