Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Młodzi siatkarze nie próżnowali w Dniu Wagarowicza

- Lepiej na powitanie wiosny spędzić wolny czas zdrowo, rekreacyjnie i na sportowo, niż robić złe, różne rzeczy... - twierdzi 16-letnia Ada Karwowska, trzecioklasistka Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, zawieszając znacząco głos. - Lepsza siatkówka w Dniu Wagarowicza, niż picie alkoholu, palenie papierosów, nicnierobienie i nudzenie się na mieście – uzupełnia domyślnie jej rówieśnik Dawid Daniło z PG nr 8. Ich drużyna zajęła drugie miejsce w turnieju piłki siatkowej „mieszanej”, jaki w Hali im. Olimpijczyków Polskich zorganizowała Komenda Miejska Policji z MOSiR-em.

Turniej siatkarski miał być alternatywą dla młodzieży gimnazjalnej, ażeby kibicowała drużynom ze swoich szkół w dniu poprzedzającym Dzień Wagarowicza, skoro kalendarzowa wiosna wypadła w tym roku w sobotę. Szkopuł w tym, że dyrekcje łomżyńskich gimnazjów nie widziały w piątku 20. marca specjalnego dnia do leserowania, więc nie puszczały nauczycieli z klasami na spacery, zatem  publiczności było jak na lekarstwo. Nie przeszkadzało to wychowankom Daniela Chojnowskiego, którzy w trakcie turnieju mieli okazję poznać kolegów z innych klas i szkół. Pierwsze miejsce zajął zespół mieszany dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum nr 1, których do walki zagrzewał bojowo nastawiony do rekreacyjnych rozgrywek trener marek Brzozowski. Skutecznie, skoro jego wychowankowie wygrali wszystkie cztery mecze, rozgrywane systemem do dwóch wygranych setów, w każdym do 15 punktów. Marcin Marzec z MOSIR-u Łomża hipsterskim pomarańczowym gwizdkiem pewnie dawał znaki nieugiętej woli sędziego, a rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Łomży Ewelina Szlesińska pilnowała porządku na planie zdjęciowym, ponieważ tym razem stała się fotoreporterem. Trzy wcześniejsze edycje polegały na rozgrywkach piłkarskich chłopców, teraz postanowiono zmienić dyscyplinę wiosennej rywalizacji gimnazjalistów i rozszerzyć uczestników o gimnazjalistki. Zdobycie trzeciego miejsca przez gimnazjum w Wiźnie zaskoczyło grupy z Łomży: PG nr 9 na miejscu czwartym i Katolickiego Gimnazjum na piątym. Wszyscy dostali dyplomy, zaś zespoły z podium – także medale i puchary pamiątkowe. Atrakcję stanowiły widowiskowe pokazy wychowanków Dariusza Syrnickiego w karate kyokushin, Zbigniewa Maleszewskiego w boksie i Marka Kisiela w tańcu breakdance. Grupa Ratownicza Nadzieja uczyła na fantomie sztucznego oddychania i uciskania klatki piersiowej, a studentki kosmetologii PWSIiP – wiosennego makijażu.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę