Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostatni z oskarżonych w seksaferze oczyszczony z zarzutów

Sąd uniewinnił ostatniego z oskarżonych w tzw. seksaferze zambrowskiej. Przedsiębiorcy Bogdanowi P., podobnie jak sądzonym wcześniej 5 innym mężczyznom, prokuratura postawiła zarzuty seksualnego wykorzystywania nieletnich wychowanek domu dziecka. W piątek (13.03) sąd kolejny raz stwierdził, że nie ma w tych przypadkach mowy o wykorzystywaniu, bo propozycje składały same dziewczęta. Ponadto seks z nieletnimi nie podlegał wtedy karze - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszczewski.

Zapowiada, że sprawa seksu z nieletnimi w Zambrowie jeszcze wróci do sądu. "Zapadły 3 wyroki sądów rejonowych. Są one nieprawomocne. Wpłynęła jedna apelacja prokuratora od wyroku Sądu Rejonowego w Łomży" - informuje rzecznik.

O zambrowskiej seksaferze zrobiło się głośno w pierwszej połowie 2013 r., kiedy wyszło na jaw, że z płatnego seksu z dwiema nieletnimi wychowankami domu dziecka korzystali dwaj policjanci. W wyniku prokuratorskiego postępowania ujawniono jeszcze czterech takich mężczyzn - lekarza i trzech lokalnych biznesmenów. Wszystkim postawiono podobne zarzuty - nakłaniania do czynności seksualnych.

W maju 2014 r. polskie przepisy w tej kwestii dostosowano do wymogów unijnych i teraz Kodeks Karny przewiduje kary za seks z nieletnimi niezależnie od tego, z czyjej inicjatywy do takich kontaktów dochodzi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę