Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rolnicy szykują się na blokadę w Śniadowie

Od godziny 11.00 zablokowana ma być droga Łomża – Ostrów Mazowiecka. W Śniadowie protest rolników organizuje Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łomży. Zbigniew Lewczuk zapowiada, że na blokadzie może być jeszcze więcej rolników niż w ubiegły piątek w Konarzycach. - Odzew mamy bardzo duży. Rolnicy zgłaszają się też z ościennych gmin z Miastkowa, Łomży, Piątnicy, Nowogrodu – mówi Zbigniew Lewczuk Przewodniczącym Rady RZRKiOR w Łomży. - To będzie taki gwiaździsty zjazd w Śniadowie. Sądzę, że może przyjechać nawet 100 ciągników.

Protest w Śniadowie organizowany jest w wyniku trudnej sytuacji producentów mleka i trzody chlewnej.
- Tu nie trzeba żadnych specjalnych analiz. My widzimy po kieszeni, że płynność nasza jest zagrożona – mówi Lewczuk dodając, że rolnicy o problemach informowali rząd i parlamentarzystów już wcześniej, ale nikt nie reagował. - Ja też uczestniczyłem w takich rozmowach, ale z tych rozmów nic nie wynikało. Oni – tam w ministerstwie są mądrzejsi. Dopiero teraz, gdy rolnicy wyszli na drogi, to minister powołał zespoły i teraz będzie rozwiązywał problemy, to znaczy że są te problemy.
Zbigniew Lewczuk mówi, że protest w Śniadowie zainicjowało kilkudziesięciu rolników ze Śniadowa i najbliższej okolicy, ale zainteresowanie udziałem w tym proteście zgłaszając rolnicy z całego regionu.
- Nie spodziewaliśmy się, aż tak dużego odzewu – przyznaje.
Rolnicy mają się zebrać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka z ulicą Ostrołęcką o godzinie 11. Planują, że droga nie będzie całkowicie zablokowana, że co pół godziny będą przepuszczane samochody, ale – jak podkreśla Lewczuk, może okazać się, że rolnicy będą chcieli całkowicie zablokować przejazd.
- Sytuacja naprawdę jest napięta – podkreśla, a problemów nazbierała się bardzo dużo: brak rekompensat za likwidowane kwoty mleczne, odszkodowania za straty wyrządzone przez dziki, dramatyczna sytuacja finansowa hodowców trzody chlewnej, niedostateczne działania strony rządowej w związku z embargiem na płody rolne do Rosji.
Blokada drogi przez Śniadowo ma potrwać 5 godzin.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę