Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Narew w Wiźnie koło Łomży osiągnęła stan alarmowy

Zalanie grozi dwóm wsiom: Sulinowi i Włochówce. Woda zbliża się do gospodarstw, ale na podwórkach jest jeszcze sucho. Mieszkańcy tych terenów są jednak do podobnych podtopień przyzwyczajeni. Mimo stanu alarmowego na Narwi są zajęci zwykłymi pracami w gospodarstwie, i nie przejmują się wysoką wodą. "Taki teren - już się przyzwyczailiśmy. Było już tak, że woda zalewała nam domy. Teraz nie jest jeszcze tak źle" - mówią. Sulin i Włochówkę odwiedzili dzisiaj pracownicy Urzędu Gminy w Wiźnie żeby ocenić zagrożenie. "Stan Narwi to 470 cm, ale woda nie zagraża mieszkańcom" - uspokaja wójt Jan Olszewski. Gdyby jednak poziom rzeki dalej się podnosił, gmina jest przygotowana do udzielenia pomocy mieszkańcom.


"Mamy odpowiednie pojazdy, Straż Pożarna jest przygotowana do udzielenia pomocy. Dysponujemy także pomieszczeniami zastępczymi dla mieszkańców" - dodaje Olszewski. Na razie tak wysoki, bliski alarmowemu poziom, Narew osiągnęła tylko w Wiźnie. W Łomży o 16 cm został przekroczony stan ostrzegawczy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę