Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Antykorupcyjne szkolenie dla samorzadowców

Ta sprawa dotyczy zarówno debiutantów, jak i doświadczonych samorządowców. Ustawa antykorupcyjna zabrania łączenia mandatów prezydenta, burmistrza, wójta czy radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zdarza się jednak, że ci nie w porę rezygnują z takiej aktywności i po kontroli CBA tracą stanowiska. By unikać takich sytuacji, Podlaski Urząd Wojewódzki przeprowadził szkolenie dla samorządowców. Temat budzi spore zainteresowanie, bo konsekwencje niedopatrzenia są poważne. W przypadku naruszenia przepisów, samorządowiec traci mandat – mówi dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli w Urzędzie Wojewódzkim Aneta Kuberska.

W szkoleniu wzięło udział ponad 100 włodarzy. Wielu z nich skarży się na nieżyciowość przepisów, choć są też i tacy dla których nie stanowią one większego problemu. Zdaniem wójta gminy Nowe Piekuty Marka Kaczyńskiego - chodzi przede wszystkim o przejrzystość działań, by nie narazić się na posądzenia o stronniczość.

W poprzedniej kadencji naruszenie ustawy antykorupcyjnej dotyczyło kilku osób. Zgodnie z przepisami nowi samorządowcy mają trzy miesiące od zaprzysiężenia na rezygnację z mandatu lub działalności gospodarczej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę