sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolejne uniewinnienie w tzw. „zambrowskiej seksaferze”

Sąd Rejonowy w Zambrowie uniewinnił dr. Roberta A. - piątego oskarżonego w tzw. zambrowskiej seksaferze. Powody takiego werdyktu są podobne, jak wcześniejsze uniewinnienie czterech innych oskarżonych w tej sprawie sądzonych w Łomży.

Prokuratura postawiła tym mężczyznom zarzuty utrzymywania kontaktów seksualnych z nieletnimi wychowankami domu dziecka, nadużywając ich zaufania lub płacąc za to.
- Jednak działanie oskarżonych nie wyczerpywało wszystkich znamion tego przestępstwa, natomiast przedstawiane przed sądem fakty przemawiały na korzyść oskarżonych - tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski: "działanie oskarżonych sprowadzało się jedynie do zaakceptowania tych warunków, które były im proponowane".
Dr Robert A., kiedy rozpoczęła się jego sprawa, utracił stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego, jednak teraz nie może ubiegać się o powrót, ponieważ został odwołany bez podania przyczyn.
Od maja 2014 r. - po dostosowaniu polskich przepisów prawnych do standardów unijnych w takich sprawach - karalny jest każdy przypadek płatnego seksu z niepełnoletnimi.
W piątek (23.01) wyrok w sprawie usłyszy ostatni z sześciu oskarżonych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0