Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Konsekwencje „afery śmieciowej”

- Prezydent Mieczysław Czerniawski wszczął procedurę odwołania ze stanowiska dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Arkadiusza Kułagi – poinformowała Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Miasta Łomży. To reakcja na ujawnienie przez nas, że SKO w Białymstoku utrzymało w mocy wydaną w czerwcu przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku decyzję o naliczeniu „opłaty podwyższonej” w związku z tzw. „afera śmieciową”. Co ciekawe rzeczniczka prezydenta podaje, że „Urząd Miejski w Łomży nie zgadza się z wysokością tej opłaty, decyzja SKO zostanie zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.”

Jak podaje Sobocińska do spotkania prezydenta z dyrektorem doszło dzisiaj (w piatek 21 listopada), natychmiast po wpłynięciu do Urzędu Miejskiego decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego utrzymującej w mocy "opłatę podwyższoną" w wysokości 1,2 mln zł z odsetkami (łącznie ok. 1,5 mln zł), naliczoną przez Urząd Marszałkowski.
Zaznacza też, że sprawie rozwiązania umowy z dyrektorem Arkadiuszem Kułagą muszą wypowiedzieć się związki zawodowe w MPGKiM. Mają na to pięć dni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę