poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Mleczarze będą protestować w Warszawie

W przyszłym tygodniu, w czwartek w Warszawie ma odbyć się „Mleczna pikieta”. Organizuje ją Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w ramach protestu przeciw stale pogarszającej się sytuacja na rynku mleka, spadającym ceną skupu mleka i drastycznie obniżająca się dochodowość produkcji w polskich gospodarstwach. Jak podkreślają organizatorzy będzie to „pokojowa manifestacja”.

- Liczymy, że właściwi przedstawiciele kręgu decydentów (minister rolnictwa i rząd), dostrzegą wreszcie determinację producentów mleka i podejmą skuteczniejsze działania, także na forum Unii Europejskiej, prowadzące do poprawy sytuacji ekonomicznej gospodarstw – czytamy w komunikacie opublikowanym w serwisie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. - Chcemy, żeby Komisja Europejska i przede wszystkim unijny komisarz ds. rolnictwa dostrzegli apele unijnych producentów mleka. Zdecydowanie oświadczamy, że nie chcemy płacić kar za przekroczenia limitów produkcji mleka na koniec obecnego i zarazem ostatniego roku kwotowego. W tym względzie solidaryzujemy się z hodowcami bydła mlecznego z innych krajów europejskiej Wspólnoty.Poza tym chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Warszawy na tak ważny problem jakim jest konsumpcja polskiego mleka i polskich przetworów mlecznych. Również przy tej okazji będziemy apelować o ich kupowanie oraz przekonywać o ich niewątpliwych walorach.
„Mleczna Pikieta” odbędzie się o godzinie 13.00 przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa, przy ul. Wspólnej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0