Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

15-lecie LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska zdobywa Mistrzostwo Polski

W środę 19 listopada 2014 r. minęła 15-ta rocznica powstania Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża – przypomina Andrzej Korytkowski, założyciel i prezes lekkoatletycznego klubu sportowego. - W tym okresie klub dochował się 15. reprezentantów Polski, a zawodnicy „Prefbetu” zdobyli między innymi 87 medali Mistrzostw Polski w tym 22 złote, ustanowili 5 rekordów Polski z których 2 są nadal aktualne.

Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow
Emil Dobrowolski
Emil Dobrowolski
Anna Jesień
Anna Jesień
Justyna Korytkowska
Justyna Korytkowska
Ewelina Lubiejewska
Ewelina Lubiejewska
Piotr Łobodziński z pucharem Swiata
Piotr Łobodziński z pucharem Swiata
Prefbet 2000
Prefbet 2000
Prefbet 2013
Prefbet 2013
Rekordziści Polski 4x400
Rekordziści Polski 4x400

– Gdy zakładaliśmy klub w 1999 roku, moim marzeniem było, aby zdobyć medal…. Mistrzostw Województwa! - wspomina Andrzej Korytkowski. - Nigdy bym nie powiedział, że aż do tak potężnych wyników klub będzie zdolny. Patrząc na statystyki i na to co osiągnęliśmy powiem z cała odpowiedzialnością, że jesteśmy najlepszym klubem sportowym w historii ziemi łomżyńskiej. Wszystko co osiągnęliśmy nie byłoby możliwe bez głównego sponsora PPB Prefbet ze Śniadowa oraz  SWEiRP Łomża i kilku innych sponsorach, samorządom na czele z Urzędem Miasta Łomża, Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Marszałkowski i wiele innych gmin które pomagają nam w tym co robimy. Podziękowania należą się też opiekującym się medycznie klubem panom Krzysztofom Piszczatowskiemu i Czarneckiemu jak również trenerom, nauczycielom, działaczom, kibicom i oczywiście zawodnikom. Mam nadzieję, że za 15 lat również będziemy mogli czytać o dalszych sukcesach Naszego klubu.

Oto zestawienie 15-lecie LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

- 87medali Mistrzostw Polski( 22 złoto, 29 srebro, 36 brąz) w tym 26  seniorów, 6 młodzieżowców, 15 juniorów, 28 juniorów młodszych i 12 młodzików.

- 45 medalistów Mistrzostw Polski,

- 15-tu reprezentantów Polski,

- 5 rekordów Polski (2 nadal aktualne),

- półfinał Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012- Anna Jesień(400pł, 4x400m)

- Młodzieżowe v-ce mistrzostwo Europy-Joanna Fiodorow (rzut młotem)

- 13. miejsce Uniwersjada w Shenzhen(Chiny)-Justyna Korytkowska(3000prz)

- 1. miejsce w Pucharze Świata, Mistrzostwo Europy-Piotr Łobodziński(bieg po schodach)

- 4 medale Mistrzostw Świata Wojsk – Olga Ochal (maraton, przełaje)

- 5 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów- Arkadiusz Wojno(4x400)

- Udział w Mistrzostwach Świata, Europy, Meczach itp. Anna Pruszkowska,  Magdalena Stankiewicz, Ewelina Lubiejewska Katarzyna Smakowska, Jakub Nowak, Żaneta Lenczewska i Sebastian Dobkowski.

- 3-krotnie Lekkoatletyczna Ekstraklasa,

- Multi medaliści klubu w medalach Mistrzostw Polski (minimum 3 krążki): Justyna Korytkowska (11), Arkadiusz Wojno (10), Ewelina Lubiejewska (9), Daniel Chyliński (7), Magdalena Stankiewicz (7), Emil Dobrowolski (5), Joanna Fiodorow (5), Sebastian Dobkowski (4) Jakub Nowak, Grzegorz Kakareko, Paweł Olszewski, Katarzyna Smakowska, Żaneta Lenczewska-wszyscy po 3

- Trenerzy z największą ilością medali swoich podopiecznych: Andrzej Korytkowski(55), Marek Jakubowski(7), Bogumił Chlebiński(7), Adrian Mydlarz(4), Andrzej Niwiński, Marcin Jasionek, Przemysław Dąbkowski, Paweł Ochal (po 3), Paweł Jesień i Jacek Jaworowski (po 2).

Do klubu należy cztery najlepsze wyniki zdobytych punktów we współzawodnictwie „sport dzieci i młodzieży” w tym rekord ziemi łomżyńskiej 299,63pkt.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę