Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Coraz mniej zachorowań na zapalenie opon mózgowych

Podlaski sanepid odnotowuje coraz mniej zachorowań na zapalenie opon mózgowych w regionie. Po wakacyjnym szczycie - jesień to czas wygasania ogniska zapalnego choroby. I choć w białostockich szpitalach, żłobkach i przedszkolach, nadal obowiązuje reżim sanitarny w związku z wirusowym zapaleniem opon mózgowych, to - jak informuje - kierownik oddziału epidemiologii podlaskiego Sanepidu - Joanna Siemienkowicz - są już wskazania epidemiologiczne do wycofywania reżimu.

W listopadzie zgłaszane są już tylko pojedyncze przypadki podejrzeń choroby.

W sumie od początku czerwca do szpitali w województwie podlaskim zgłosiło się prawie 700 osób z podejrzeniem choroby. Potwierdzono ją u blisko pół tysiąca pacjentów. Na szczęście nie wystąpiły żadne ciężkie powikłania czy zgony związane z ogniskiem tej choroby w Podlaskiem. (og/koi)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę