Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość z serwisu www.radio.bialystok.pl

Sześciu chętnych do budowy kolejnego odcinka S8

Sześć firm i konsorcjów chce zbudować drogę ekspresową S8 na odcinku od granicy województwa podlaskiego do istniejącej obwodnicy Zambrowa. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad w Białymstoku otworzyła przesłane oferty. Okazało się, że najtańszą złożyło polsko-hiszpańskie konsorcjum dwóch firm "RUBAU POLSKA" Sp. z o.o., w Warszawie oraz "CONSTRUCCIONES RUBAU" S.A. Hiszpania. Niespełna 15-kilometrowy odcinek ekspresówki polsko-hiszpańskie konsorcjum chce wybudować za 454,9 mln zł. To o 1,79 mln zł mniej niż oferta drugiej firmy - Budimex-u (456,6 mln zł).

Z kolei najdroższą propozycję cenową przedstawiło konsorcjum trzech polskich firm (Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., z Mińska Mazowieckiego, PLANETA Sp. z o.o. z Warszawy oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego "MAZOWIECKIE MOSTY" również z Mińska Mazowieckiego), które za budowę drogi chciało 536,9 mln zł.

Generalna Dyrekcja przejrzy teraz wszystkie propozycje na budowę drogi i wybierze oferenta. Rozstrzygnięcie planowane jest na grudzień tego roku, a podpisanie umowy w styczniu 2015 roku.

Odcinek od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa ma niespełna 15 km. Będzie zbudowany jako dwujezdniowa droga ekspresowa z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Powstanie tam jeden most i 7 wiaduktów od razu dla przekroju trzypasmowego. W ramach inwestycji powstanie jeden węzeł drogowy - "Szumowo". Według planów droga ma powstać w 2017 roku.

Przypomnijmy, że jednocześnie trwają prace ziemne przy przebudowie innego fragmentu trasy S8 z Białegostoku do Warszawy. Prawie 15-kilometrowy odcinek od Wiśniewa do Mężenina za 434,8 mln zł przebudowuje włoska firma Astaldi.
Ta sama firma złożyła najtańszą ofertę na trzeci brakujący podlaski fragment ekspresówki do Warszawy. Chodzi o ponad 14-kilometrowy odcinek drogi z Mężenina do Jeżewa. Włosi za budowę tej trasy chcą 440 mln złotych. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na styczeń przyszłego roku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę