Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mleka coraz więcej

O blisko 7% więcej niż przed rokiem mleka wyprodukowali polscy rolnicy w pierwszym półroczu roku kwotowego 2014/2015. Z szacunków Agencji Rynku Rolnego wynika, że po 6 miesiącach stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 55,19%. - W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014 – podała Agencja w komunikacie.

W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu. To oznacza, że w tym czasie ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,74% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

Tylko w miesiącu wrześniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 880,4 mln kg mleka, tj. o 6,1% więcej niż przed rokiem. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę