Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Grabani - bardziej menadżer niż polityk?

- Nie jestem łasy na władze i pieniądze – mówił Piotr Grabani, kandydat na prezydenta miasta z KWW Łomżyńska Wspólnota Samorządowa. To komitet wyborczy z siedzibą w Piątnicy, który zgłosił kandydatów do władzy w mieście, ale także w powiecie i kilku okolicznych gminach. Liderem ugrupowania jest były starosta i wicestarosta łomżyński Krzysztof Kozicki, który z ŁWS idzie na wójta gminy Piątnica, a z list PiS do sejmiku wojewódzkiego.

Podczas piątkowej prezentacji kandydatów  KWW Łomżyńska Wspólnota Samorządowa w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego prezentowali się kandydaci komitetu na burmistrza Jedwabnego Daniela Zabielska, wójtów Łomży Andrzej Grzybała i Piątnicy Krzysztof Kozicki i na prezydenta Łomży Piotr Grabani. 
Ten ostatni mówił, że Łomża na najbliższe lata bardziej potrzebuje menadżera niż polityka i siebie przedstawiał jako tego pierwszego, mówiąc że on nie jest łasy ani na władze ani na pieniądze. Robiąc przytyk kandydatom partii politycznych mówił: „wolelibyśmy aby prezydenta Łomży wybrali mieszkańcy Łomży”. 
Grabani mówił, ze ma autorski program „Łomża nasz dom”, który składa się z trzech filarów – środki UE, 600-lecie miasta i rodzina. W ramach pierwszego proponuje stworzenie w ratuszu zespołu, który będzie pomagał pisać wnioski o pieniędzy unijne.
Jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, który przypadinie w 2018 roku,. Grabani chce wykorzystać do skoku cywilizacyjnego jaki Polska zrobiła przy organizacji Euro 2012, a Łomża na początku lat 90-tych, gdy przygotowywała się do wizyty papieża Jana Pawła II.
Pod hasłem „rodzina” kryją się żłobki i przedszkola dla wszystkich chętnych i to nie na bawełnie, ale na osiedlach mieszkaniowych. Grabani chce realizować budownictwo społeczne w ramach TBS-u, przy czym odsetki od kredytów na budowę tych mieszkań spłacać miałoby miasto, a nie mieszkańcy TBS-ów. Proponuje też kartę seniorów z którą możliwe byłoby wejście na wszystkie imprezy organizowane i współorganizowane przez miejskiej placówki.
Jak swój własny autorski projekt Grabani proponuje także zabieganie o modernizację trasy Łomża – Zambrów, bo jego zdaniem tędy szybciej da radę dojechać do Białegostoku i Warszawy niż Via Baltica, o której głośno jest przed wyborami. Grabani opowiadał, że Via Baltica rzekomo do realizacji planowana jest dopierona  około 2030 rok, ale nie potrafił wskazać żadnego dokumentu w którym wyczytał tę datę.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę