Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość z serwisu www.radio.bialystok.pl

Początek prac na S8 na odcinku Wiśniewo-Mężenin

Rozpoczęły się prace ziemne na budowie S8 Białystok-Warszawa na odcinku ponad 15 km od Wiśniewa do Mężenina - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. To pierwsze efekty spotkań GDDKiA z wybranym w przetargu wykonawcą tej inwestycji, włoską firmą Astaldi. Włosi przejęli plac budowy na początku września, jednak w ocenie drogowców dotychczas prace powinny być już bardziej zaawansowane.

Rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski poinformował w środę (22.10) w komunikacie, że rozpoczęte prace ziemne to efekt rozmów z wykonawcą i ustaleniami, jakie przyjęto w tej sprawie. "Widać, że wykonawca stara się dotrzymać przyjętych zobowiązań i postęp prac jest już widoczny. Natomiast nie jest to jeszcze to, co GDDKiA chciałaby mieć na placu budowy niemal dwa miesiące po przekazaniu go włoskiej firmie. Dlatego inwestycja nadal jest pod specjalnym nadzorem i wzywamy przedstawicieli wykonawcy na cykliczne spotkania" - poinformował Malinowski. GDDKiA tłumaczy, że spotkania odbywają się po to, by umowa i prace były realizowane w terminie. Odcinek Wiśniewo-Mężenin ma być gotowy z końcem 2016 r.

Prace ziemne rozpoczęły się w miejscach, gdzie będą budowane obiekty inżynierskie na fragmencie trasy, która będzie omijać miejscowość Mężenin. Zdejmowana jest wierzchnia warstwa ziemi. Malinowski poinformował też, że wykonawca zadeklarował, iż do końca 2015 r. wykona prace o wartości 20 mln zł brutto.

Droga S8 Białystok-Warszawa to kluczowa trasa w Podlaskiem, której dokończenie jest wpisane do podpisanego z rządem kontraktu terytorialnego województwa podlaskiego na lata 2014-2023. Gotowy jest 23-km odcinek Białystok-Jeżewo oraz 11-km obwodnica Zambrowa i Wiśniewa. W trakcie są jeszcze przetargi na dwa odcinki: od Mężenina do Jeżewa oraz od obwodnicy Zambrowa do granicy z województwem mazowieckim.

Astaldi buduje odcinek Od Wiśniewa do Mężenina za 434,8 mln zł.

210204100642.gif
cz
śr, 22 października 2014 20:43
Data ostatniej edycji: śr, 22 października 2014 20:49:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę