Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

JEDNO TCHNIENIE DWÓCH Katarzyny Wesołowskiej-Karasiewicz

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autorka serdecznie zapraszają 25 października 2014 roku, o godz. 13 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy JEDNO TCHNIENIE DWÓCH. Plastyka światła i przestrzeni w obrazach Katarzyny Wesołowskiej-Karasiewicz. Wystawa czynna do 20 listopada 2014 roku.

Get Adobe Flash player

Panorama sferyczna: Grzegorz Gwizdon

Prof. Marian Stępak z Torunia o pracach Katarzyny Wesołowskiej-Karasiewicz:

„...Po zagłębieniu się w wsłuchiwanie od autorskich komentarzy na ich temat poczułem niezwykłą lekkość, szum powietrza, szelest piór.

Wiatr, wiatr, wiatr... lekkie podmuchy, oddech.

Jedno tchnienie dwóch.

To były najczęściej powtarzane określenia, niekiedy tytuły prac.

Odnalazłem w tych dziełach nie tylko lekkość – zmaganie się z połyskliwością jedwabiu. Odnalazłem również poszukiwanie kontrastów materii. Biel, delikatność, ale zarazem odwaga w zestawieniach. Jedwab, pióra – stal, drewno. Poszukiwania te są dla mnie w pełni uzasadnione w odniesieniu do powagi tematu cyklu prac podjętego przez autorkę.

Wpatrując się w rytmy, szlachetność i kontrasty wyłaniające się z prac przypomniałem sobie fragment z wiersza, który kiedyś czytałem w jakimś tomiku poezji:

znowu w oknie stoję, z wiatrem rozmawiam...”

Get Adobe Flash player

Panorama sferyczna: Grzegorz Gwizdon

Katarzyna Wesołowska-Karasiewicz – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w prac. malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego (1987). Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem i działaniami w przestrzeni, tworzy filmy eksperymentalne. Wystawy: 1988 – „Dyplom '87”, Galeria Zachęta Warszawa;1988 – Galeria Sztuki Współczesnej w Toruniu „Krokodyl” (wystawa indywidualna); 1988 – Warszawa, Galeria Arsenał; 1992 – Wrocław, V Międzynarodowe Triennale Rysunku; 1992 – Toruń, Galeria Nad Wisłą, „W kręgu kwadratu”; 1993 – 2001 – Łeba-Ustka , działania w przestrzeni, instalacje; 1993 – Francja, udział w międzynarodowym Festiwalu Sztuki Efemerycznej; 1995 – BWA Toruń „Poczucie Sacrum”; 1995 – Orońsko, Centrum Rzeźby; 1995 – Łomża, Galeria Sztuki Współczesnej, „Sztandary”; 1998 – Toruń, Galeria nad Wisłą (wystawa indywidualna); 2001 – Elbląg, Galeria „EL”; 2005 – BWA Toruń, „Zdążyć przed Zachodem Słońca”; 2003, 2013, 2014 – Skłudzewo (działania w przestrzeni); doroczne prezentacje i konkursy ZPAP w Toruniu i Włocławku oraz cykliczne „Wystawy Wielkanocne” organizowane przez „Galerię nad Wisłą” w Toruniu. W latach 1995-2002 autorka filmów eksperymentalnych (m.in.:„Nieznajomy w Parku”, „Don Kichot”) prezentowanych w galeriach w Polsce, Francji i Niemczech. Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach na „dzieło roku” i ogólnopolskich konkursach z zakresu projektowania graficznego.

Karolina Skłodowska - kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży

 

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 20 października 2014 23:31
Data ostatniej edycji: pon, 23 lutego 2015 14:45:40

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę