Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Walki pod Nowogrodem w 1939 r. - wykład Michała Kaczyńskiego

W czwartek, 9 października 2014 r. w Muzeum Północno-Mazowieckim, młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży, uczestniczyła w spotkaniu z panem Michałem Kaczyńskim, historykiem z Archiwum Państwowego w Łomży, a także członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej ”Narew”.

 

Podczas spotkania pan Michał przybliżył uczniom dzieje walk pod Nowogrodem we wrześniu 1939 roku utrwalonych w niemieckiej fotografii archiwalnej. Oprócz zdjęć, zaprezentowane zostało także uzbrojenie i umundurowanie polskich i niemieckich żołnierzy z okresu II wojny światowej. Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia kompletnego rynsztunku niemieckiego żołnierza szturmującego we wrześniu 1939 nowogrodzkie fortyfikacje, którego rolę w corocznych rekonstrukcjach odgrywa pan Michał Kaczyński.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 13 października 2014 11:36
Data ostatniej edycji: pt, 17 października 2014 14:06:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę