Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Związkowcy z podlaskiej służby zdrowia pikietowali Urząd Marszałkowski

"Koń by się uśmiał, stając przed wozem, bo niedługo ze szpitala będzie wiać sowchozem" albo "Marszałek z wozu, koniom lżej". Takie i wiele innych haseł przynieśli pod urząd marszałkowski związkowcy z podlaskiej służby zdrowia. Od samorządu województwa ponownie domagają się pożyczki na ratowanie zadłużonych szpitali. Przed siedzibą urzędu związkowcy ustawili również niewielki wóz z sianem oraz konia na biegunach. W ten sposób nawiązali do wypowiedzi marszałka Janusza Krzyżewskiego, który kilkakrotnie mówił, że sprawę szpitalnych zadłużeń musi uregulować Sejm, a samorząd nie będzie "stawiać wozu przed koniem".

Jego zdaniem sytuacja w placówkach leczniczych poprawi się po uchwaleniu ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji w służbie zdrowia. Wówczas szpitalne zobowiązania zmniejszą się o 40 - 50 procent i będzie można negocjować z wierzycielami. Związkowcy twierdzą, że szpitale już się bilansują ale nie mogą pozbyć się powstałego wcześniej zadłużenia. Właśnie temu miałaby słuzyć pożyczka w kwocie 40 milionów złotych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę