Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy bocian na ziemi łomżyńskiej

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Pierwsze bociany pojawiły się już w okolicach Łomży. Mimo śniegu i trudnych warunków ptaki zaczynają przylatywać do swoich gniazd. Pierwszy bocian został zauważony w Kalinowie koło Łomży. Czy odważny pionier poradzi sobie z pogodą? "Bocian jest dużym ptakiem ze sporym zapasem energetycznym. Jest przygotowany na to, że czsami przyleci w piękną pogodę, a potem złapie go mróz" mówi dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie, Mirosław Grużewski. "Ptaki przylatują tak wcześnie, żeby zadbać o swoje interesy i nie dać się wygryźć z gniazda. Zawsze jest ryzyko, że któryś z bocianów zginie. Ale jest to ryzkyko każdego z nich" tłumaczy zachowania bocianów dyrektor Grużewski.


Jego zdaniem bociany, które teraz zaczną przylatywać nie robią tego za wcześnie. Po prostu u nas zbyt późno kończy się zima, a ptaki, które lecą z Afryki mogą przecież o tym nie widzieć
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę